Plisy w osłanianiu okien – coś innego

Plisy okienne z pewnością są czymś wyjątkowym w gamie produktów służących osłanianiu okien. Wszystko zaczęło się od żaluzji aluminiowych, które najczęściej używane były razem z firanami i zasłonami. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Rolety i żaluzje stawały się coraz modniejsze, a firany i zasłony zaczęły tracić na popularności. Zmieniało się też budownictwo; projekty są nowocześniejsze, a okna często projektowane w niestandardowych wymiarach lub kształtach.

Dlatego projektanci osłon okiennych pokazywali coraz to nowsze efekty swojej pomysłowości. Żaluzje i rolety są produkowane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły estetyczne. Na szczególną uwagę zasługują tu jednak plisy okienne.

Ich materiał po rozwinięciu tworzy charakterystyczną plisę; bardziej lub mniej rozciągniętą w zależności od stopnia zwinięcia/rozwinięcia osłony. Całość wygląda bardzo oryginalnie i efektownie. To jednak nie koniec. Plisy są tak zaprojektowane, że ich materiał można ustawiać w dowolnie wybranej części okna np. tylko na górze, tylko na dole lub na środku.

Co warto wiedzieć o plisach okiennych

Oryginalny wygląd plis okiennych nie ma wpływu na ich zdolność do zacieniania pomieszczeń, co jest główną funkcją rolet i żaluzji w ogóle. Przede wszystkim mamy tu do dyspozycji ich rzadką cechę, którą jest możliwość ustawienia materiału w różnych miejscach szyby. W efekcie, kiedy jesteśmy w domu i nie chcemy pozostawiać okien w całości zasłoniętych, możemy regulować stopień nasłonecznienia w zależności od tego na jakiej wysokości znajduje się w danym momencie słońce i jaki jest kąt padania jego promieni. Promienie nas nie rażą, a jednocześnie korzystamy ze światła dziennego.

plisy

Ponadto bez problemu dopasujemy ten typ osłon do kolorystyki wnętrza – tu wybór jest szeroki zarówno jeśli chodzi o osprzęt, jak i materiały. Materiały są także różne pod względem stopnia przepuszczalności światła. Możemy wybierać od transparentnych po zacieniające. To bardzo istotne ponieważ pomieszczenia w domu mają różne funkcje: pokoje dzienne czy kuchnie będą wymagały większego doświetlenia i tu mogą sprawdzić się rolety transparentne, z kolei sypialnie powinny być bardziej zaciemnione – osłaniany je nie tylko przez słońcem, ale także przez uciążliwymi światłami nocnego miasta.

Montaż plis nie jest kłopotliwy. Montuje się je przy pomocy specjalnych, bezinwazyjnych uchwytów albo poprzez przykręcenie do listew przyszybowych lub do ramy okiennej. Jednak, co najważniejsze można je stosować przy nietypowych kształtach okien np. owalnych czy trapezowych. Sklep internetowy Knall oferuje osłony okienne przygotowywane wyłącznie na indywidualny wymiar możemy więc bez problemu sprostać różnym wymaganiom Klientów.

Materiał plis okiennych jest antystatyczny co minimalizuje osiadanie kurzu; do czasu do czasu należy go przetrzeć wilgotną szmatką lub uprać (to lepiej powierzyć profesjonalnej firmie).

2 thoughts on “Plisy w osłanianiu okien – coś innego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *