Nowoczesne osłony okienne – rolety dzień noc

Rolety typu dzień noc należą do najpopularniejszych na rynku. Nic dziwnego – świetnie wyglądają i są naprawdę praktyczne. Dla kogo najlepsze będą te rolety? Jak o nie dbać, by długo służyły?

Rolety dzień noc – dla kogo?

Rolety dzień noc składają się z dwóch warstw tkanin – transparentnej oraz zaciemniającej. Materiał tych rolet ma formę pasków, dzięki którym łatwo jest regulować oświetlenie. Można dzięki nim sterować nie tylko poziomem zaciemnienia, ale także samą wysokością rolety. Sprawia to, że ten typ rolet świetnie sprawdza się w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach. Są idealne do sypialni oraz pokojów dziecięcych, w których dzieci śpią w czasie dnia. Oczywiście rolety dzień noc bez problemu świetnie pasują także do innych pomieszczeń, gdyż wyglądają bardzo uniwersalnie, a przy tym są po prostu praktyczne i wygodne. Rozmiar tych rolet można bez problemu dopasować do wielkości okien, więc mogą zostać zamontowane nawet na dużych szybach.

Zalety i wady rolet dzień noc

Do największych zalet rolet typu dzień noc bez wątpienia trzeba zaliczyć łatwość montażu oraz demontażu bez ingerencji w ramę okna. Często do zamontowania tego typu rolet nie potrzeba nawet żadnych narzędzi. Wśród tych rolet wyróżnić można kilka podtypów, dzięki czemu łatwo dopasować je do estetyki mieszkania oraz okien. Są to rolety: mini, wolno wiszące oraz w kasecie. Kolejna zaleta tych rolet to ich estetyka. Najczęściej wybierane są te w jasnych odcieniach szarości czy bieli, gdyż tworzą idealne uzupełnienie niemal każdego pomieszczenia i są niezwykle uniwersalne. Oczywiście dostępne są szerokie palety barw, spośród których można wybrać kolory najbardziej dopasowane do estetyki mieszkania.

Co istotne – rolety te są łatwe do utrzymania w czystości, dzięki temu mogą przez lata wyglądać jak nowe. Ponadto rolety wykonane z solidnych materiałów są po prostu świetnym dopełnieniem okna i w wielu domach z powodzeniem zastępują zasłony. Jednak chyba największą zaletą tych rolet jest łatwa możliwość regulacji przepuszczania promieni słonecznych. Za sprawą transparentnego oraz zaciemniającego materiału można swobodnie sterować poziomem zacienienia. Docenią to szczególnie osoby mieszkające w dobrze nasłonecznionych mieszkaniach, których możliwość zaciemnienia w trakcie dnia jest prawdziwym wybawieniem. Nie są jednak tak dobrze izolujące jak typowe rolety zaciemniające, co dla niektórych może być wadą. Sprawia to oczywiście materiał, z którego są wykonane oraz cała konstrukcja – paski nie przylegają szczelnie do szyby.

Rolety dzień noc https://www.knall.com.pl/c55,rolety-dzien-noc dla niektórych wyglądają gorzej na zewnątrz niż w środku. Choć trzeba przyznać, że to kwestia indywidualna, a przy tym nie najważniejsza, bo w końcu rolety powinny sprawdzać się głównie w środku mieszkania. Za wadę tych rolet można uznać też brak możliwości montażu zewnętrznego. Lecz trzeba wziąć pod uwagę, że przy ich budowie na zewnątrz mogły by nie spełniać swojej funkcji.

Jak dbać o rolety dzień noc?

Rolety dzień noc naprawdę łatwo utrzymać w czystości. Podstawowym krokiem do tego, by długo mogły cieszyć oko jest ich regularne odkurzanie. Najlepiej robić to wtedy kiedy odkurzamy mieszkanie, używając do tego specjalnej końcówki ze szczotką oraz możliwie najniższej mocy odkurzacza. Przy braku takiej końcówki można po prostu oczyścić je z kurzu suchą ściereczką z mikrofibry czy zmiotką do mebli. W przypadku poważniejszych zanieczyszczeń i plam należy jak najszybciej przetrzeć roletę na mokro za pomocą wilgotnej ściereczki oraz delikatnego detergentu. Ważne, by nie szorować rolet zbyt mocno, gdyż może to powodować odkształcenia czy odbarwienia. Materiału rolet pod żadnym pozorem nie należy prać w pralce. Raz na kilka miesięcy można zdjąć roletę z mechanizmu i opłukać delikatnie wodą w wannie czy brodziku. Jednak nie należy zostawiać jej tam do wyschnięcia. Po delikatnym odsączeniu, jeszcze wilgotną roletę najlepiej od razu zawiesić na mechanizmie, by mogła suszyć się w swoim najbardziej optymalnym ułożeniu. Wówczas unikniemy nieestetycznych odkształceń materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *