kobieta

Żaluzje drewniane – funkcjonalny dodatek do nowoczesnego wnętrza

Co roku możemy obserwować niewielkie zmiany w trendach wystroju wnętrz. Nie są one tak spektakularne jak np. w świecie mody jednak to w jaki sposób urządzamy wnętrza także podlega pewnym regułom kształtowanym zapewne głównie przez projektantów, ale jednak w jakiejś części przez gusta ich klientów.

Faktem jest, że zmiany zachodzące w stylach, w których najchętniej projektowane są wnętrza to często po prostu modyfikacje; pewne nowości i urozmaicenia wprowadzane do tego co jest już znane i lubiane. Oczywiście styl ostatecznie zależy od samych mieszkańców, od tego w jakim wnętrzu najlepiej się czują, co im się podoba. Dlatego też trendy można traktować po prostu jako inspirację i nie odtwarzać ich ściśle w domu/mieszkaniu.

Od pewnego czasu w projektach króluje natura. Naturalne materiały: drewno, len, wiklina itp. Do tego dużo światła. Minimalizm, ale nie chłód. To cechy charakteryzujące przede wszystkim styl skandynawski i jego pochodne: scandi boho czy new nordic. W te trendy idealnie wpisują się żaluzje drewniane. Wykonane z naturalnego drewna idealnie podkreślą wystrój nowoczesnego wnętrza. To właśnie między innymi naturalnemu drewnu zawdzięczamy to, że nowoczesny styl, pomimo swojego minimalizmu, tworzy ciepły klimat w domu. W sklepie internetowym Knall do produkcji żaluzji z drewna używamy lipy syberyjskiej oraz bambusa. Poza funkcjami dekoracyjnymi żaluzje tego typu bardzo dobrze sprawdzają się jako ochrona wnętrz przed słońcem.

Funkcjonalność żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane działają identycznie jak te klasyczne. Zbudowane są z listewek zwanych lamelami. Listewki osadzone są na drewnianej ramie. Sznurkowy mechanizm sterujący reguluje kąt ustawienia listewek. Lamelami sterujemy za pomocą drewnianej gałki. Tak, w żaluzjach drewnianych wszystko zaplanowane jest aż do ostatniego szczegółu, aby można bez przeszkód cieszyć się ich estetycznym wyglądem.

pokój z żaluzjami z drewna

Sterując lamelami decydujemy ile światła wpuścić do wnętrza, tym samym jednocześnie możemy obniżyć temperaturę w nim panującą. Opuszczone lamele zacienią pomieszczenie i utrzymają w nim komfortową temperaturę podczas upałów. Wraz z przemieszczaniem się słońca i spadkiem jego intensywności można stopniowo otwierać żaluzje. Wieczorem, jeśli chcemy, możemy całkowicie odsłonić okno zsuwając listewki ku górze.

W sklepie Knall oferujemy lamele żaluzji drewnianych w trzech szerokościach, po to by łatwiej było dopasować całość osłony do wielkości okna – są to szerokości 25mm, 50mm oraz 65mm. Z reguły listewki węższe (25mm) stosuje się w mniejszych oknach. Chodzi po prosu o to, aby całość ładnie się komponowała i nie wyglądała ciężko. Żaluzje drewniane są po prostu nieco grubsze od klasycznych. W okach większych lepiej sprawdzają się z kolei lamele szersze – 50mm i 65mm.

Żaluzje drewnie mają niepowtarzalną zdolność podkreślania nowocześnie urządzanych wnętrz także dlatego, że oprócz palety barw naturalnego drewna produkowane są również w kolorze białym i czarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *